Tuesday, March 31, 2015

Colombia 1 (Bogota,Cartagena & Playa Blanca)

Enne veel kui ma Kolumbia seiklusteni jõuan pean südant puistama kõige jubedama bussisõidu kohta. Igatahes nagu eelmine kord mainisin, siis minu Kolumbiasse minek kestis kokku miskit,mis tundus sada aastat. Kõigepealt La Pazist sain jumala hea bussi, magasin nagu beebi ja siis Cuscosse jõudes lõin paar tundi surnuks ja enda üllatuseks mu järgmine buss, kus pidin veetma 22 tundi oli korralik parsa.Maksin endast arust 3 realise allakäiva tooli eest ja sain täiesti tavalise bussi. Okei vahet pole,elame üle, peaasi,et Limasse jõuaks õigeks ajaks...Aga see buss oli nii logu ja pm me sõitsime kuskil kuristiku äärel,kus polnud enamus aeg mingeid piirdeid ka ees, eriti hea oli see, kui mingi teine buss või veok vatsu tuli ja veel paremaks läks siis kui vihma hakkas sadama...arvate,et see on kõik, OH EI, just enne pimedat kuskil mittekusagimaal mäe otsas läks buss veel katki, et me siis ootasime kuni seda parandati ja võite arvata mis julgusega ma seal edasi istusin, kui väljas oli kottpime. Muide ma ainuke valge inimene seal bussis olin...igatahes ma pole teab mis ajast niimodi oma elu pärast kartnud, ainuke mõte oli,et aeg lendaks nii kiiresti kui võimalik ja ma saaks minna lennujaama, süüa ja oma asju laadida. Õnneks jõudsime ikka elusalt kohale, aga mitte kunagi enam ei võta ma bussi mägises riigis ja see päev lükkas mu tuleviku Peruu reisi ka mitu aastat edasi.
Aga okei, Kolumbia...Bogotasse jõudes olin totaalne zombie, magamata, hirmus ja mis kõike veel ning mõtlesin,et lähen kohe magama, aga kohale jõudes mõtlesin ümber, et mu ellujäämist seal surmasõidul peab tähistama ja püha Patricku päev oli ka ehk 2in1. Sain tuttavaks 5 austraalia tüübiga ja läksime iiri pubisid vallutama ja rohelist õlut jooma, väga kihvt õhtu oli, täpselt see mida ma vajasin peale eelnevat ööd. Järgmine päev võtsime jalgratta tuuri läbi Bogota ja oli siuke rahulik, sõitsime läbi parkide, ülikooli juurest,pea väljakust, jalka väljakust kuni jõudsime punaste laternate tänavale, kus reaalselt,fantaasiale polnud üldse mitte ruumi.2-3 blokki kus see action toimus olid niii imelikud, üksi ei julgeks never ever sinna minna. Kõige naljakam oli see kui alguses kohe sõitsime ühest naisest mööda, kellel pükse jalas polnd üldse (me ootasime et vb pesu väel vms ikka üritavad end müüa) ja ma ei suutnud seda uskuda, pöörasin pea tagasi ja minu taga sõitis üks neist aussi kuttidest ja ta oli sama suures shokis kui mina, võttis päikseprillid eest, suu vastu maad vajunud, vaatas taha ja hea et rattaga matsu ei pannud :D ma tükk aega naersin tema reaktsiooni.
Igatahes järgmine päev tegime graffiiti tuuri ka, kuna Bogotas on tänavakunst väga populaarne. Me käisime mõned kihvtimad läbi, tuurijuht rääkis neist ja seletas artistide kohta. Väga kihvt oli. Kuna see päev sadas padukat siis ülejäänud pärastlõuna veetsime hostelis passides, kuni oli aeg minu lennuni Cartagenasse.
Cartagena oli 100% põhjus, miks ma üldse Kolumbia oma riikide listi lisasin. Ükspäev lampi googeldasin ja pilte nähes oli selge, et see koht on täiesti minu jaoks ja Panama vahetus Kolumbia vastu minu plaanides ja mul oli täiesti õigus. See koht. Wowowowowwww. Mul pole sõnu kui ilus see on, 100% kõige ilusam linn minu Lõ-Am reisi ajal. Sarnaneb natuke Tallinnale, aga veits eksootilisem. Igatahes ümber linna on müür, asub ookeani ääres, kõik majad on värvilised,ilm on jälle soe(!!!!) atmosfäär on nii lõõgastav. Isegi kohalikud käivad siin puhkamas. Igatahes soovitan väga, väga palavalt seda kohta! Siia jõudes sain kokku oma norra tüdrukutega jälle ning järgnevad 11 päeva veetsime koos.
Esialgu olin Cartagenas ainult 1 öö, sest järgmine päev oli tsikiitadel plaan minna kohta nimega Playa Blanca (ehk valge rand)sinna võtsime mingi risu bussi jälle, kus meid poole tee peal maha pandi, sealt edasi võtsime mootorrattad (juhid olid olemas ikka :D) ning vurasime randa. Seal ratta otsas istudes soe tuul puhumas, päike paistmas oli küll siuke tunne, et elu on nii ideaalne :P (ratta otsast maha tulles suutsin ma muidugi oma jalga kõrvetada ehk jälle üks arm juures, tundub nagu koguks neid igast riigist) Igatahes Playa on siis pikk rannariba täis hipihostele ja „restorane“  ning baare, vesi on ilus sinine ehk väga hea koht lihtsalt lõõgastumiseks. Meie otsustasime, et ööbime võrkkiiges ja kui esialgu mõtlesime, et nagunii ei maga seal, et hakkame jooma, siis tuleb hea uni, aga lõpuks ei viitsind enam juua ka, aga uni oli üllatavalt hea. Väga uus ja kihvt kogemus oli ärgata kiiges lainekohina peale,teha 2 sammu ja pm pikali liivale heita.
Järgmine päev tahtsime minna Ilha Grandele, aga see täiesti feil päev oli, kuna meile täiesti valesid hindu öeldi ja saar ise jumala jama oli, ilusa rannaga, aga erilist elu seal polnud nagu Playa Blancal, siis peale 3 tunnist saarele tiiru peale tegemist ja ujumist võtsime mootorpaadi tagasi Cartagenasse ja see sõit oli vapsjee ekstreem, paat reaalselt hüppas üle lainete, pooled inimesed paadis olid läbimärjad ja meie ei suutnud irnumist lõpetada terve tunnine sõit põhimõtteliselt, kuna iga 3 minuti tagant oli tunne,et kohe lendame üle serva :D
Cartagenas olime 2 ööd,käisime peol, kindluses, väljas söömas ja niisama lõõgastusime ja siis trippisime edasi...aga sellest juba järgmises postituses, kui mul lennujaamas igav on :)
Bogota

My Girls!!@playa Blanca

crazy boat ride

Playa Blanca


Cartagena

Colourful streets of CartagenaBefore I start with my Colombian adventures I have to write about the most horrible night I’ve had a longlong time. So as I mentioned my journey to Colombia took something that seemed ages and from La Paz I had a really nice bus, slept like a baby and then arriving to Cusco I had few hours to kill and then to discover that instead 3row cama bus I booked I got the most normal shitty bus ever...I was the only tourist in the bus to start with.But ok, as long as I get to Lima on time I’ll survive....I tought when I sat down. Buuuuuuut the bus drove on the edge of the cliffs, took 22 hours,the road was so curvy and then it started to rain. Think thats scary...just before it got dark the bus broke down, so we had to wait there till they fixed it and quess how badly I wanted to be anywhere else in the world at that moment than this broken bus,on the cliffs,in the dark and rain. Serioulsy haven’t been so scared of my life in ages. Thank god got to Lima safe and sound, but I will never ever take a long distance bus in a mountainous country again and this ride totally put me off from Peru for a while as well.
Buuuut Colombia...after landing in Bogota I was wrecked and tought I’ll go straight to sleep, but after arriving to the hostel I tought I should celebrate the fact I survived this horrible ride and since it was St Paddys day anyways so more reasons for a pint. In my hostel I met 5 aussie guys and the night could begin, so we hit the irish bars,drank green beer and had an awesome night out, really what I needed that night.
Next day we did the bicycle tour through Bogota which was really cool, drove past the parks,university,main square, football stadium AND red latern area, which was sooo dodgy that I don’t even have words to describe. Let’s say fantasy had no room whatsoever over there. The funniest moment was when at the very beginning we drove past a girl with no pants on at all, legs speaded and I was in schock, since we all expected maybe girls in langerie or smth but not that and I turned my head back to see if it actually happend and one of the aussie guys was riding behind me and he saw the exact same thing and had pretty much the same reaction as I did, but when I looked back he took off his sunnies and almost crashed his bike... I couldn’t stop laughing for ages..never would go to that area alone tho.
Next day we did the graffiti tour, which was also really cool, they told us about the meanings of the symbols in the graffitis and about the artists, but it started to rain so heavily that I left before end and rest of the day we spent in hostel doing absolutely nothing till I had to go to the airport and take my flight to Cartagena.
Cartagena to me was the only reason I added Colombia to my S-A travel list. I remember the night in Belfast when I googeled the map of S-A, saw a town by the sea, googeled it and knew straight away this place is for me and I was 100% right.Cartagena is by miles the prettiest city I’ve been in S-A. It’s soo colorful, romantic, cute, vibrant and gorgeous. Surrounded by a wall, by the ocean with loads of little bars, restaurants, street musicians,-sun,it’s just amazing in here! In here I also reunited with my norwegian girls and travelled with them for the next 11 days J At first I only stayed in Cartagena for 1 night, since the girlies were planning a trip to Playa Blanca (white beach) to where we took a shitty local bus again and then half way there we had to change transport and from then we took motorbikes (with drivers ofc) and driving to the beach, warm wind blowing, sun shining, my girls with me I acutally tought live is sooo amazing. (coming off the bike I managed to get a big burn mark on my leg ofc, so another scar for my travel collection)
Playa Blanca was really cool, blue water, loads of hippie style hostels, bars and „restaurants“ on the beach line, nice place to have a chilled night out.  We decided to sleep in the hammocks that night and at first we were sure we can not get any sleep at all and had a plan to get drunk for a better sleep, but at the end didn’t even had to get drunk and still had a really good sleep. And it was so awesome to wake up literally on the beach listening the sound of waves.
Next day we wanted to go to Ilha Grande and stay there for 2 nights, but this day was soo disaterous (?) that after 3 hour walk around the island in a really hot temerature and a swim we all agreed that this is not a place for us and we took a speedboat back to Cartagena. The boat ride was mental, they went soo fast and actually jumped over the waves, half the people were soaked and we couldn’t stop laughing since it seemed after every 3 minutes like we will fall over. Good fun!
Back in Cartagena we spent here another 2 nights, had a night out, loads of mojitos, went to the castle and just relaxed and had girlie time...

About our next destinations after few days when I’m bored at the airport again J

No comments:

Post a Comment