Thursday, March 5, 2015

Paraty

Peale Rio melu ja olu oli vaja natukeseks hinge tõmmata ja akusid laadida. Otsustasin minna kohta nimega Paraty, mis jääb Rio ja Sao Paulo vahepeale. Paraty on hästi pisike linnake, mida tahetakse ka Unesco pärandisse kanda ja vanalinna osa on täielikult munakividega kaetud, autod linna keskel sõita ei saa ja sel hetkel oli Paraty 100% see, mida ma vajasin. Kuigi minek sinna on seiklus nagu ikka minu puhul. Mõtlesin  siis, et ilmun bussijaama Rios kohale pool tundi enne bussi väljumist ja mis välja tuli, et ohoo kõik bussid järgmiseks 5ks tunniks on välja müüdud ehk seal ma siis passisin üksinda 5 tundi ja mu buss jõudis Paratysse alles kell 1 öösel. Mul polnud halli aimugi, kus mu hostel asub, õnneks üks brasiilia tüdruk bussist tuli aitas mul otsida, üks hetk kõndisime tänaval (peatänaval) ja KÕIK tuled läksid äkki kustu, mul süda lihsalt kukkus saapasäärde, sest nägin et üks auto peatus meist mingi 20 m eemal ja mingi ilma särgita tüüp hakkas meie poole kõndima. Reaalselt ma mõtlesin, et mis kasu mu pipragaasist on, kui see mul kohvripõhjas luku taga on :D Ilma naljata see hetk ma arvasin et kõik mu asjad lähevad, aga ÕNNEKS oli see särgita tüüp selle tüdruku sõber, kes mind aitas ja nad ilusti mind autoga hostelisse ära viisid.
Esialgu plaanisin Paratys veeta 2 ööd ja lihtsalt välja puhata, aga sattusin selle puhkamisega veits hoogu ja kokku olin seal lõpuks 4 ööd. Lihtsalt nii hea rahulik oli, linn pm suri peale südaööd välja, nii et sai vara voodisse ja hommikul vara üles.Üks päev tegin dziibi tuuri, mis viis meid erinevate koskede juurde ja cachaca tehasesse (kohalik alkohol, millest caiprinhasid tehakse) Ühe kose juures olid siuksed suured kivid,aga nad olid lamedaks läinud ja neilt sai vette liugu lasta, see päris kihvt oli ja üldse nägime looduslikult väikeseid ahvikesi ja banaane kasvamas ja hästi kihvt päev oli.
Järgmine päev võtsin paadi tuuri, millega läksime seilama ja siis vahepeal tegime peatusi pisikestel saartel ja randades. Samuti supper kihvt ja lõõgastav oli.
Ega mul tegelikult väga rohkem midagi rääkida selle kohta polegi, sest palju aega veetsin lihtsalt lebos, aga Paraty samuti koht, kuhu soovitan minna, kuigi üksi võib-olla veidike igav, kuna seal linnas nagu ma juba mainisin suurt ööelu pole ja üleüldse tundub paarikeste ja perekondade puhkuse kohana, sest peale minu käisid enamus inimesi seal ringi käest kinni :D aga mulle oli seda kohta küll vaja, et natuke taastuda.
Muidu sealt lahkumine jälle teema,ma ikka nii organiseerimata, et vahest päris kurjaks saan enda peale kohe. Igatahes  27.02 mul on lend Boliiviasse Sao Paulost ja 25.02 läksin bussijaama et piletit Sao-sse osta ja mis tuli välja, et terve järgmine päev on kõik bussid välja müüdud...paaaanika, kuna ülejärgmisel päeval bussi võttes ma oleks lennust juba maha jäänd. Aga järjekorras seistes üks kohalik ütles, et nad alati jätavad 4 kohta bussis müümata,et peab järgmien hommik vara kohale minema ja proovida neid kohti saada, ehk ma siis ärkasingi 6.40 üles, et minna bussijaama ja õnneks näkkas, sain lõunasele bussile koha.
Buss vahepeal sõitis vapsjee mägedes, et mul olid kõrvad lukus ja olime pilvedest ümbritsetud. Sao Paulosse jõudsin õhtu ja kuna mu hostel megavaikne ja igav oli, siis oli järjekordne vaikne õhtu. Järgmine päev käisin veits linnapeal, aga mulle siin eriti ei istu...okei ma pole küll palju näinud, aga Rio sümpatiseeris kohe, aga siin kuidagi palju räpsem ja koledam. Hetkel istungi lennujaamas ja ootan lendu La pazi. Järgmine peatus- Boliivia.

with Narissa

Slide down rockHistorical center in Paraty


After Rio I really felt that I need to go and just relax and detox for few days and I decided to go to a place called Paraty, which is almost half way between Rio and Sao Paulo.
The trip there was ofc different as per usual for me. So anyways I went to the bus station in Rio thinking to buy a ticket to a bus half an hour later, but no...all the buses for the next 5 hours were sold out, so I just sat there for 5 hours alone being bored. And since I spent my whole day waiting I finally arrived to Paraty at 1am in the morning and didn’t had a glue where my hostel is. Thank god there was this brazilian girl in the bus and she helped me to find this, but when we were walking in the main street, ALL the lights went off and it was pretty much pitch black and then I saw this car stopping and a guy without shirt coming towards us. Honestly my heart was beating so fast, since in my head he was about to robb and kill us there in the dark, but he was the girls mate and they gave me a ride to my hostel so all ended well J
In Paraty I mostly just relaxed, it’s a really small and quiet town and most of the people visiting it are either couples or familys...and then there was me :D
One day I did the jeep tour, which took us to some really pretty waterfalls and cachaca destillery (local spirit they use for caiprinhas). One waterfall had this massive rock, but it was smooth, so we could all slide down from it, that was pretty awesome.
Next day I did the boat trip, so we were just sailing around, went to some small beaches and just swam there, was also really nice and relaxing day.
At first I was planning to stay there for 2 nights, but fell in love to this place and got bit too carried away with the relaxing part, so ended up staying for 4 nights.
After I went to Sao Paulo for one night, but didn’t do much, since my hostel was really quiet and I got there quite late. And on the 27th of February I had a flight to Bolivia.

To sum up my Brazil experience then I absolutely LOVED my 2 weeks over there and if it wouldn’t be so expensive I would stay there for a long long time. This country just has everything-mountains, waterfalls, beaches, rainforests, culture, sunshine, an amazzzzzzzing place to go.

No comments:

Post a Comment