Tuesday, January 10, 2017

Puerto Princesa & El Nido

Märkamatult on juba nädal mu viimasest postitusest möödas, ulmeeee. Aeg võiks lihtsalt seisma jääda natukeseks!
Aga mis siis vahepeal toimunud on- jõudsin Palawani saarele, lendasin suurimasse linna(mis pole väga suur :D) Puerto Princesasse. Esialgu oli plaan seal 1 öö veeta, kuid kuidagi sai sellest 2 ööd. Esimesel päeval jalutasin linnapeal ja selleks läks max poolteist tundi, et näha kõike, mis Puerto Princesas on ehk lühidalt- see koht on suht mõttetu. Järgmine päev rentisime ühe hollandi poisiga rolleri ja läksime ümbruskonda trippima, seda soovitan igal juhul rohkem. Kõigepealt sõitsime kuskil 15-20 km eemal asuvasse vanglasse, mis aga pole päris vangla vaid vääääääga suur maa-ala kus olenevalt karistusest vangid siis kas istuvad luku taga või kõnnivad rahulikult ringi ja töötavad riisipõllul vms. Meile tegi väikse tuuri üks mees, kes juba 28 aastat on seal kinni olnud mõrva eest, kuid kuna ta 3 aasta pärast saab välja siis kannab pruuni särki ehk tohib kuni kella 5ni ringi jalutada jne. Päris huvitav oli kuulda ta lugusid ja samas oli väga veider näha seda kõike. Mingi hetk peatusime eluaegsete maja ees ja nad nägid, et me seal seisame ja hakkasid kõik pm üksteise selga ronima, et meid näha ja meiega rääkida, vot see oli suht kriipi. Peale vanglat läksime krokodilli farmi, lootes näha krokse ujumas vms, aga see oligi nende kasvandus naha ja liha jaoks ehk a la 20tk olid surutud kokku väiksesse kasti. Sealt edasi tsekkisime kahte randa, aga esiteks pidi maksma, et sinna sisse saada ja teiseks polnd need ka midagi väga erilist.
Peale 2 ööd Puerto Princesas võtsin minibussi El Nidosse ning mind hoiatati, et see tripp suht hull jne, aga ma sain esiistme ja rahulikult kuulasin muusikat, et polnud see hull midagi, välja arvatud fakt et juht ajas koera alla. Kui kõik teised olid pokkerfaced selle kohapealt, siis ma oli suht shokis, just vastas „sorry doggy“.
El Nidos peatun OMP hostelis, mis on suht tsill,aga võrreldes Mad monkeyga suht igav mu jaoks, kuigi, siin on 9 inimest, kellega tutvusin Boracayl ja 5 neist elasid ühel või teisel hetkel minuga samas toas, et suppppper tore on neid jälle näha, arvestades kui väga ma Boracayd igatsen jne, siis hea kui osake sellest on siin.
El Nido ise on põhimõtteliselt pisike kalurikülake saare põhjaosas, kuid viimastel aastatel on see muutunud ühe enam turistikaks, kuna siin on väga palju ilusaid saari ja randu. Muide, kes teavad filmi „The beach“ Leonardo Dicaprioga, siis see film on tehtud raamatu põhjal ja kuigi see on filmitud Tais ning kõik seostavad seda Maya Bayga, siis tegelikult kirjutas autor selle olles El Nidos, ehk kõik see atmosfäär seal on saanud inspiratsiooni siit samast.
Siin saab teha erinevaid tuure paatidega, et külastada erinevaid saarekesi lähedal ja eile tegin A nendest, kui tuurijuht ütles meile, et me lõpetame 3 tundi varem, kuna uus taifuuni hoiatus on antud.Kuna aga ilm oli nii ilus, siis me hakkasime ajama, et ei, me tahame tervet tuuri ja lõpuks nad tegidki kõik tänu meie vingumisele :D Ja taifuunist pole siiani haisugi.
Täna peaksin ideaalis tegema neti teel ühe eksami, eks ole näha kuidas sellega on, kuna nett on siin nii aeglane, et ma isegi ei ole viitsinud pingutada, et ühtegi asjalikumat lehte avada, aga loodame, et saan ikka tehtud :)

prison trip


Las Cabanas beach


I can’t believe it’s been already a week, since I last wrote here. Time really has to stop flying!!!
Anyways after my last post I arrived to Palawan and first two nights I spent in the biggest city here, called Puerto Princesa, but to be really honest, it’s quite a boring place. On my first day I walked around the town and whitin hour and a half I saw everything there is to see. On my second day me and a dutch guy from my hostel rented a roller and went to the prison, which is 15-20 km away from the town. Prison itself is a massive area with rice fields, forests etc and we got a tour from a guy who had spent last 28 years over there for a murder, but since he will be released in 3 years, he is allowed to walk around until 5 pm every day. It was quite a cool and chill prison, until we arrived infront of the house where were the ones, who have to stay there until they die and all of a sudden they noticed us and pretty much started to climb on the top of each other to see us better and talk to us, that was quite creepy and ofc such a great idea from me to wear shorts  -,-
 After we went to a crocodile farm, but it was literally 20 crocs in a tiny box, because they are raised there for skin and meat. We also checked out two of the beaches but they were not that great.
The next day I took a van to El Nido, and I heard some really horrible stories about the ride, but thankfully I got the front seat and listenedto my music so was happy enough until our driver ran over a dog. Everyone else were total pokerfaces about it when I was in shock and just stared at the driver like wtf just happened. His reponse was: „sorry doggy“.
In El Nido I stay in OMP hostel,which is all nice and everything, but compared to mad monkeys it is just sooo boring. Thankfully I’ve seen like 9 people I’ve met in Boracay over here and in one stage or another I shared a room with 5 of them. I’ve actually been missing Boracay and people I met there quite badly, so I am thrilled to see these guys here!
El Nido itself is a tiny fishers village, but in past years it has become quite touristy and many backpackers make their way over here while in Philippines. Whoever knows the movie „The beach“ with Leonardo Dicaprio, then the movie was based on a book and the author of the book wrote it while he was backpacking in El Nido, so this place was the inspiration for the whole story.
There are different island hopping tours available here and yesterday we did the first one of them until we were told the tour will finish 3 hours earlier because of a taiphoon warning, but weather was nice so we satrted to go, that no, we want the whole thing and finally they did the full tour, and now, a day later there is still no sign of a taiphoon.

Today I am supposed to do an exam for my uni, but internet here is soooo slow, so dunno how I will manage to do anything, but fingers crossed J

No comments:

Post a Comment