Wednesday, April 8, 2015

Colombia 3 (Cartagena, Medellin & overall)

Cartagenas üksi olles võtsin ükspäev tuuri mudavulkaani. Pm siis väiksemat sorti mäe tipus on looduslik muda ja seal sees siis mängisime Shreke, vahepeal mingid kohalikud tegid seal ülekeha massaaži, ise samal aja ulpidel seal muda peal. Ma ei ütleks, et see must do on, aga samas oli päris kihvt, pärast sai kõrval olevas järves end puhtaks teha. Sama õhtu korraldas hostel mingi trennimoodi asja linnamüüri ümber, mõtlesin,et dvaiks, pole ammu trenni teind,et lähen keksin kaasa. Tegelt ootasin,et võhma on isegi vähem, et päris ok-lt sain hakkama, ju neist matkadest kasu on olnud. Kuigi järgnevad 2 päeva jalad nii valusad olid. Ega ma midagi väga rohkemat ei teinud, kolasin linnapeal niisama. Megakahju oli Cartagenast lahkuda, tõesti mul üks lemmikumaid kohti, kus ma üldse olen käinud.
Järgmiseks võtsin aga ööbussi suuruselt 2. Kolumbia linna nimega Medellin. Võib- olla vanemad lugejad on kuulnud, sest 90.l oli see kõige ohtlikum linn maailmas, aga nüüd paar aastat tagasi valiti maailma kõige innovatiivsemaks linnaks. Seal sain olla ainult 2 päeva ning sain kokku ühe austraalia tüdrukuga,kellega me Mincas tutvusime.  Kohe mu saabudes pärastlõunal tegime linnatuuri, kus tuurijuht rääkis nii palju ajaloost,Escobarist,kokaiinist,tapmistest siin jne, niiii põnev aga hull ajalugu sel riigil. Kahjuks pidime poole pealt lahkuma, kuna kõik mu riided oli pesumajas,mis pandi kinni ja kuna siin riiklik püha, siis järgmine päev kõik suletud. Õhtul tegime hosteli pubiralli kaasa ja päris põnev ja kihvt öö tuli, KUID oma hinnaga, sest mina olin lihtsalt surmväsinud järgmine päev, kõigest sellest ööbussist ja peost ja aussi tüdruk oli sellises pohmakas, et terve päev läks raisku suht...Tegelt käisime kohalikus restoranis söömas lõunal,  kumbki ei teadnud mida me tellime, lihtsalt valisime midagi välja, aga väga hea oli kõik J
Ja ongi aeg Kolumbiast lahkuda, kuigi sellega ka selline tripp, et ma juba väsinud sellest trippimisest. Igatahes läksin öösel koos 2 uus-meremaa kutiga lennujaama, kuna üksi öösel võib olla ohtlik liikuda, pm 8 tundi siis passisin lennujaamas, siis lend oli aint 20 minutit Bogotasse,8 tundi siin passimist, lend Panamasse, poolteist tundi passimist ja MEHHIKO!!!!Kokku lennujaamas/lennukis tuleb 23 tundi selleks hetkeks kui ma maandun...
Mis mu muljed siis üleüldse on Kolumbiast...nagu vist juba aru oli saada, siis järjekordselt ma armastan seda riiki, aga selle erinevusega, et julgen vabalt öelda, et Kolumbia on siiamaani mu lemmik. Kuigi Boliivia jääb ka väga südamesse, aga Kolumbia oma ilusate randade ja kuuma ilmaga trupmab Boliivia üle. Enne kui ma siia tulin, isegi kui ma juba reisisin LA-s, siis ma kuulsin igalt poolt,et ole ettevaatlik, Kolumbia on väga ohtlik, ka teised reisijad ütlesid seda. Ma võib olla naiivne või mis iganes, aga kohe kindlasti ei paneks ma Kolumbiale „ohtliku“ märki külge, täpselt sama ohtlik nagu kõik teised riigid. Kui mul esialgu oli plaan tulla ainult nädalaks Cartagenasse siis kokku veetsin siin 18 päeva ja hetkel lennujaamas olles seda kirjutades on mul ausalt väga kurb siit lahkuda.
Muidugi see 18 päeva tuli oma hinnaga, sellisega, et Costa Rica jääb mul see reis vahele. Tegelt see otsus tuli juba nädala paiku tagasi, sest hakates uurima, kuidas saada Kolumbiast Costa Ricale ja sealt edasi Mehhikosse, siis vaadates erinevaid kuupäevi ja teid pidi, oleks see tripp mulle kokku kuskil 1000 euri läinud, kui samas nägin et Bogotast Mexico Citysse on lend alla 200 euri ja kuna ma nagunii nii armunud Kolumbiasse olin, siis polnud see raske otsus, et jään siia kauemaks, külastan Medellini ning lähen Mehhikosse paar päeva varem. Mul on nii hea meel, et ma eelnevalt nii vähe asju broneerisin, sest praegu on nii hea teha muudatusi vastavalt tujule.
Vot aga jah lõpetuseks siis, Kolumbia jääb minu südamesse pikaks ajaks ja kes kunagi sarnast trippi plaanib, siis see riik kindlasti listi lisada.

Mud volcano

Medellin

Medellin

Colombian food :P


After I stayed alone to Cartagena I took a day trip to mud volcano. So pretty much on the top of a hill there’s mud pool and thats where I was soaking while a local boy was givin a full body massage. And after there was a lake to jump in and get clean...or sort of clean. I wouldn’t say it’s a must do, but was good fun. The same nigth my hostel organized a work out around the city wall and I tought I’ll join and to be honest I was sure I’m in way worse shape, but managed to complete it all, tho next 2 days my legs were sore as.
And then it was time to leave my beautiful beautiful Cartagena. I took the night bus to Medellin and met up with an australian girl we all met in Minca. So about Medellin,it’s the 2nd largest city in Colombia and maybe some of you have heard that name before, so apparently in the 90.s it was the most dangerous city in the world, but now few years back it was chosen as the most innovative city in the world, so it has done a massive change in 20 years. The first day I arrived we took a city tour (or well, half of it since I had to pick up my laundry :D) and the tour guide was really smart and cool, explained so much about the history of Medellin and Colombia, all about Escobar, coke, killings etc, this country has such an interesting bus also scary history. The same night we joined the pub crawl in our hostel, had a good fun night out, but with the price of loosing the whole next day.I was absolutely wrecked of all the night bus and party and the aussie girl had such a hangover that we literally just played vegetables the whole day. Only good thing we did was going to a colombian restaurant, didn’t had a glue what we ordered, just pointed smth out in the menu, but it was all delicious.
And it was time to pack bags again and make my way to Mexico. At night me and 2 kiwi guys were taking a taxi together to the airport,since it might be dangerous to take a taxi alone at night, but since their flight was earlier I spend 8 hours alone in the airport, then had a 20(!) minute flight, another 8 hours sitting in Bogotas airport, then Panama City, hour and half over there and then finally Mexico city. Alltogether this trip was be 23 hours long and safe to say that I should get some kind of worlds airports loyalty card or smth, since it seems I spend half of my life in the airports.
I also changed some of my travel plans,unfortunately I have to skip Costa Rica, but spend more time in Colombia and Mexico. From Colombia to Costa Rica and from there to Mexico it would have cost me about 1000 euros and then I checked that there are flights from Bogota to Mexico city with less than 200 euros and since I was so in love to Colombia anyways then didn’t mind at all spending few more days there.
But overall, I think everyone have realized by now how much I love this country.When my original plan was to spend a week in Cartagena and then leave for Costa Rica,then ended up staying for 18 days. I was told soooooo often that be careful Colombia is really dangerous, even from other travellers, but I might be naive or smth but I would never label Columbia as the dangerous one..it is as dangerous as any other country. I would even go that far to say this is my favourite so far and although I love Bolivia and still think it’s so special, then Columbia with its amazing beaches, warm weather and friendly locals has topped Bolivia for me.
100000% reccommend and I hope I have a chance to come back here myself as well one day JNo comments:

Post a Comment