Friday, January 30, 2015

Back at school

Hommik mu kaaskodanikud,

 Esmaspäevast alustasin hispaania keele kursustega ja ma olen niii rahul selle otsuseda need teha. Valida võib erinevaid kestvusi ja esinevatele keeletasemetele ja ma muidugi olin algajates ja pm E-R kella 2st 6ni olen jälle koolis :D selles mõttes on nõme, et mul siiani pole olnud veel võimalust Buenos Airest nii väga näha, kuna enamus tuurid ja tripid kas algavad või lõppevad nii,et ma pean sel ajal koolis olema. Mina võtsin nädalase kursuse, sel lihtsal põhjusel, et muidu ma oleks selle hosteliga seotud nii pikalt+tahaks BA-d ka ikka näha niipalju kui võimalik, kuna kes teab kas ma siia veel oma elus tagasi satun. Aga kursused ise on NIIIIII kihvtid, õpetaja on argentiinlane Juan ja ta hästi tore ning koos minuga on seal veel 3 norrakat ja 2 taanlast ja see 4 tundi kestab korraga ehk väga  intensiivne õppimine ning kindlasti ei hakka ma nädalaga rääkima puhtalt hispaania keelt aga see annab väga tugeva põhja alla ja võib-olla kui need 3 kuud läbi saavad, siis saan uue keele oma listi lisada, vähemalt suhtlustasandil J Muide õppimine toimus alates esimesest sekundist hispaania keeles ehk õpetaja seletab meile kõike hispaania keeles, ingl keel on väga minimaalne, ehk siis võite ette kujutada, mis plahvatlikus seisundis  mu aju on kella 6ks J aga ei väga tore on ja mulle väga meeldib.
Muidu seda ka, et Argentiina hispaania keel ja eriti BA oma on suht erinev, sellest mida Hispaanias räägitakse. Ma toon mõned näited-näiteks „ella“ (naissoost tema) on kirjapildid mõlemis kohas sama, aga siin hääldatakse seda kui „eša“ ja hispaanias ja kasvõi Mehhikoski hääldatase seda kui „eia“, siis „sina“ siin on „vos“ , aga hispaanias on „tu“. Ja selliseid asju on veel mitmeid, et vaatame kuidas ma kunagi hispaanias hakkama saan üldse J
Esmasp käisin hosteli rahvaga ühel trummishowl. Sõitsime metrooga kuskile iks linnaossa, kus ma oma käekotikest 10 küünega kinni hoidsin (nägin ise pealt kuidas ühel varastati seal samas kott ära) ja siis pidu toimus kuskil imelikus laohoones jumala mahajäetud kohas, aga seal nii palju inimesi oli,kohalikke,bäkkereid-kõike ja mina ristiksin selle peo ümber „higiks“, kuna väljas on siin niigi siuke saun koguaeg ja see toimus kinnises ruumis kus oli niiii palju inimesi, siis ausõna, ma pole elusees kuumemal peol oma elus käinud, seda siis temperatuuri mõttes ja pole never nii palju higistand ka, KÕIK kes seal olid väänasid oma riideid välja lõpuks :D täiesti ulme oli see, aga väga kihvt, selline üritus mida ma oma peas siin ette kujutangi.

Vot, aga aitab ka, eks ma kirjutan uuesti kui kursused läbi ja midagi siin rohkem näind/teind/juhtunud.


Buenos Aires

Presidental house

Sweat Party


Hellohellohello.

On Monday I started spanish course in here, I only booked a week, mainly because my course is from 2pm till 6 pm and most of the tours either start or finish when I have to be at school. But I absolutely love going there, it’s proper intense but we learn soooo much every day and even when I read smth now, I understand the point, and that’s only after 3 classes, before my only vocabulary was hola and gracias. Btw the whole class is in spanish, and so from the very first lesson on, which is really exhausting but helps a lot.
Tho the spanish they speak in Argentina, especially in Buenos Aires is different from the one spoken in Spain. For example the work „ella“ (-she) is pronounced as „echa“ in here but „eja“ in spain and „you“ in here is „vos“ but in Spain is „tu“.
But I’m so happy I decided to take the course, would really like to take another week, but don’t wanna leave BA without seeing that much and there are loads of parts in the city where it’s not recommended to go without a guide, so next week I’m planning to do and see as much as possible.
On Monday I went out with some ppl from the hostel and we took a subway to a really dodgy neighbourhood, where I actually saw a guy’s bag being stolen. Anyways we went to a drum show, which took part in a warehouse sort of place and since it is soo hot in here already+it was inside+it was so croweded it was by far the hottest party i’ve ever went to in my life. When we left EVERYONE was squeesing the sweat out of their clothes :D but it was good fun.
Nothing big hasn’t happend, mainly in the wave of spanish language at the moment but will write again when smth cool happens J

Adios J


No comments:

Post a Comment